O autorach

 

Wojciech Jagiełło. Reżyser i scenarzysta, niepraktykujący architekt. Ukończył Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej, następnie studiował w łódzkiej Filmówce oraz w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Architekturą zawodowo zajmował się przez trzy lata – pracując u Stefana Kuryłowicza w jego biurze APA K&A.


Mateusz Gierszon. Architekt. Zajmuje się budownictwem energooszczędnym, coraz częściej z naturalnych materiałów. Interesuje się szeroko rozumianą ekologią w architekturze, zarówno w znaczeniu ochrony zasobów i minimalizacji negatywnych wpływów budynku na otoczenie, jak i ekologii społecznej. Interesuje się partycypacją, samopomocą i rozwojem lokalnych społeczności dzięki procesowi budowy. O tym wszystkim pisze na blogu anarchitektura.


Katarzyna Jackowska. Studiowała na WAPW, a nastepnie ETH Zuerich. Obecnie uczy tam projektowania i konstrukcji na 1 roku studiów w katedrze Prof. Annette Spiro. W latach 2003-2007 pracowała w Herzog & de Meuron w Basel, w Warszawie miedzy 2000 i 2002 w APA Kuryłowicz&Associates. Obecnie prowadzi własne biuro w Zurychu. Zajmuje się też ilustracją – www.jackowska.ch. Nie ma ulubionych architektow.


Andrzej Komendziński. Miłośnik modernistycznych form i tradycyjnej urbanistyki, autor bloga lessmore.blox.pl. Na codzień zajmuje się grafiką komputerową.


Monika Rendzner. Z wykształcenia ekonomista i historyk sztuki. Specjalista do spraw reklamy, ukończyła podyplomowe studia kuratorskie, producentka, bloggerka, pisze o współczesnej sztuce japońskiej. Mieszka w Warszawie i Tokio.


‚Teoria architektury’. To środowisko skupiające studentów architektury i urbanistyki, historii sztuki, filologii i ASP. Tłumaczy i gromadzi teksty o teorii oraz filozofii architektury. Piszą na blogu: teoriaarchitektury.blogspot.com